نوبت دهی آنلاین نوبت دهی آنلاین
آیا رژیم های غذایی با پروتئین بالا کلید حفظ وزن هستند؟

آیا رژیم های غذایی با پروتئین بالا کلید حفظ وزن هستند؟

شنبه 1 آذر 1399 10 نظر

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، از سال 1975 تا کنون در سراسر جهان چاقی تقریباً سه برابر شده است. به عنوان مثال در سال 2016، بیش از 1.9 میلیارد بزرگسال در گروه اضافه وزن طبقه بندی شدند. 
از این تعداد ، بیش از 650 میلیون نفر چاقی داشتند. از آنجا که چاقی با شیوع بیشتر دیابت ، بیماری های قلبی عروقی و برخی سرطان ها همراه است ، افزایش شیوع آن منجر به یک هشدار جهانی بهداشت شده است.
رژیم های غذایی جایگزین، غذاهای فرمول شده ای که به جای رژیم غذایی برای یک دوره زمانی مشخص طراحی شده اند، به طور فزاینده ای به استراتژی های محبوب جهت مبارزه با چاقی تبدیل شده اند. 
یکی دیگر از استراتژی های معروف مدیریت وزن ، رژیم های غذایی با پروتئین بالا است که نشان داده شده است با افزایش احساس سیری ، انرژی سوزی و توانایی حفظ یا افزایش توده بدون چربی ، باعث کاهش وزن و حفظ وزن می شوند. 
روی هم رفته ، ترکیبی از یک رژیم غذایی جایگزین با یک رژیم پروتئین بالا ممکن است یک استراتژی امیدوار کننده برای مدیریت وزن باشد. 
در حقیقت ، محصولات زیادی از رژیم غذایی با پروتئین بالا به طور گسترده ای در دسترس مصرف کنندگان قرار دارد. سوال این است که آیا این رژیمها کار هم انجام می دهند؟
این سوال اصلی است که نویسندگان مقاله "جایگزینی رژیم کامل با پروتئین بالا باعث افزایش مصرف انرژی شده و منجر به تعادل منفی چربی در بزرگسالان سالم و با وزن طبیعی می شود" مطرح کرده اند و در مجله تغذیه بالینی آمریکا منتشر شده است. 
این نویسندگان در مطالعه خود تأثیر یک رژیم غذایی کامل با پروتئین بالا را با یک رژیم غذایی کنترل که یک رژیم غذایی معمولی آمریکای شمالی، بر متابولیسم انرژی مقایسه کردند. 
نویسنده اصلی ، کامیلا اولیویرا ، دانشجوی دکترای دانشگاه آلبرتا  گفت"با توجه به شیوع چاقی در سراسر جهان و تأثیر آن بر سلامتی ، تعجب آور نیست که استراتژی های تغذیه ای مانند رژیم های غذایی با پروتئین بالا به طور فزاینده ای در استراتژی های مدیریت وزن محبوب می شوند؛ اما تحقیقات پیرامون این موضوعات همگام با رشد محبوبیت آنها نبوده است. "
نویسندگان این مقاله برای انجام آزمایش خود ، گروهی از بزرگسالان سالم و با وزن طبیعی بین 18 تا 35 سال را از طریق تبلیغات درج شده در تابلوهای اعلانات در دانشگاه آلبرتا ، کانادا استخدام کردند. 
افراد سپس به طور تصادفی به دو گروه تقسیم شدند: یک گروه با رژیم غذایی پر پروتئین، که شامل 35٪ کربوهیدرات ، 40٪ پروتئین و 25٪ چربی بود. 
گروه دوم ، گروه کنترل، از رژیم غذایی با همان کالری تغذیه شدند ، اما شامل 55٪ کربوهیدرات ، 15٪ پروتئین و 30٪ چربی، که یک الگوی رژیم غذایی معمول در آمریکای شمالی است. شرکت کنندگان رژیم های تجویز شده را برای مدت 32 ساعت و در داخل یک اتاق متابولیک دریافت کردند.

یافته های حاصل از این مطالعه در مورد تعادل متابولیکی در افراد نشان داد که رژیم غذایی با پروتئین بالا در مقایسه با الگوی غذایی استاندارد آمریکای شمالی، "مصرف انرژی بیشتر ، افزایش اکسیداسیون چربی و تعادل منفی چربی" را نشان می دهد.
به طور خاص ، نتایج مطالعه شواهد دیگری را ارائه می دهد که نشان می دهد کالری فقط کالری نیست. یعنی یک رژیم غذایی با نسبت بالاتر پروتئین ممکن است منجر به افزایش مصرف انرژی و اکسیداسیون چربی در مقایسه با رژیم غذایی متشکل از همان کالری اما با نسبت کمتری از پروتئین و همچنین نسبت بالاتر کربوهیدرات یا چربی شود.
دکتر کارلا پرادو ، استاد دانشگاه آلبرتا و محقق اصلی مطالعه ، اظهار داشت: "اگرچه این نتایج فقط به یک جمعیت خاص از بزرگسالان با وزن طبیعی محدود می شود ، اما می تواند به دانشمندان تغذیه و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی کمک کند تا تأثیرات واقعی فیزیولوژیک را بهتر درک کنند. به نظر ما ، لازم است ابتدا تأثیر فیزیولوژیکی جایگزینی رژیم غذایی با پروتئین بالا در یک گروه جمعیت سالم را درک کنیم تا اثرات آن در افراد چاقی که بیماریهای مرتبط با چاقی دارند را بهتر درک کنیم."
به طور خلاصه ، نتایج این مطالعه نشان می دهد که جایگزینی رژیم غذایی با پروتئین بالا ممکن است یک استراتژی تغذیه ای امیدوار کننده برای مقابله با افزایش نرخ چاقی باشد. 
نویسنده اصلی ، کامیلا اولیویرا افزود: "برای درک بهتر اثرات طولانی مدت این مداخله غذایی بر روی فیزیولوژی هر دو گروه جمعیت سالم و بیمار، به مطالعات آینده نیاز است."
 

مترجم: هادی زراعی

منبع: Science daily

دیدگاهتان را بنویسید

نام
ایمیل
کد امنیتی
کد امنیتی
دیدگاه شما