نوبت دهی آنلاین نوبت دهی آنلاین
مصرف زیاد تخم مرغ منجر به دیابت می شود

مصرف زیاد تخم مرغ منجر به دیابت می شود

دوشنبه 26 آبان 1399 10 نظر

این مطالعه بلند مدت (1991 تا 2009) که با مشارکت دانشگاه پزشکی چین و دانشگاه قطر انجام شده است ، اولین مطالعه ارزیابی تخم مرغ در یک نمونه بزرگ از بزرگسالان چینی است.

این مطالعه نشان داد افرادی که به طور منظم یک یا چند تخم مرغ در روز مصرف می کنند (معادل 50 گرم) خطر ابتلا به دیابت در آنها 60 درصد افزایش می یابد.

با شیوع دیابت در چین که در حال حاضر بیش از 11 درصد بالاتر از میانگین جهانی (8.5 درصد) است به یک نگرانی جدی در زمینه بهداشت عمومی تبدیل شده است.

تأثیر اقتصادی دیابت نیز قابل توجه است و 10 درصد هزینه بهداشت جهانی (760 میلیارد دلار) را تشکیل می دهد. در چین ، هزینه های مربوط به دیابت بیش از 109 میلیارد دلار بوده است.

دکتر اپیدمیولوژیست و متخصص بهداشت عمومی ، دکتر مینگ لی می گوید افزایش دیابت نگرانی فزاینده ای است ، به خصوص در چین که تغییر در رژیم غذایی سنتی چینی بر سلامتی تأثیرات فراوان داشته است.

دکتر لی می گوید: "رژیم غذایی یک عامل شناخته شده و قابل تغییر است که در بروز دیابت نوع 2 نقش دارد ، بنابراین درک دامنه عوامل رژیم غذایی که ممکن است روی شیوع رو به رشد بیماری تأثیر بگذارد مهم است."

"طی چند دهه گذشته چین یک تغییر اساسی خوراکی را تجربه کرده است. بسیاری از مردم از یک رژیم غذایی سنتی حاوی غلات و سبزیجات دور شده و به یک رژیم غذایی فرایند شده می روند که شامل مقادیر بیشتری گوشت ، میان وعده های بی ارزش و غذای پرانرژی است.

مصرف تخم مرغ نیز به طور پیوسته در حال افزایش است؛ از سال 1991 تا 2009 ، تعداد افرادی که در چین تخم مرغ می خورند تقریباً دو برابر شده است".

"در حالی که ارتباط بین خوردن تخم مرغ و دیابت اغلب مورد بحث است ، این مطالعه به منظور ارزیابی مصرف طولانی مدت تخم مرغ در افرادی که تخم مرغ می خورند و خطر ابتلا به دیابت انجام شده است ، که توسط قند خون ناشتا تعیین می شود.

آنچه ما کشف کردیم این بود که مصرف تخم مرغ طولانی مدت (بیش از 38 گرم در روز) تقریبا 25٪ خطر ابتلا به دیابت در بزرگسالان را افزایش می دهد".

"علاوه بر این ، در بزرگسالانی که به طور منظم مقدار زیادی تخم مرغ (بیش از 50 گرم یا معادل یک تخم مرغ در روز) می خورند ، 60 درصد خطر دیابت افزایش می یابد."

این اثر همچنین در زنان بیشتر از مردان بود.

دکتر لی می گوید در حالی که این نتایج حاکی از آن است که مصرف بیشتر تخم مرغ با خطر ابتلا به دیابت در بزرگسالان چینی ارتباط مثبتی دارد ، اما تحقیقات بیشتری برای کشف روابط علّی لازم است.

"برای غلبه بر دیابت ، یک رویکرد چند وجهی لازم است که نه تنها تحقیقات را شامل می شود ، بلکه مجموعه ای روشن از دستورالعمل ها برای کمک به اطلاع رسانی و راهنمایی مردم است. این مطالعه یک گام به سوی آن هدف بلند مدت است."
* بین سالهای 1991 تا 2009 ، محققان دریافتند که میانگین مصرف روزانه تخم مرغ به طور مداوم از 16 گرم در سالهای 1991-93 ، به 26 گرم در 04-2009 و 31 گرم در 2009 افزایش یافته است.
جامعه مورد مطالعه شامل 8545 بزرگسال (متوسط سن 50 سال) در نظرسنجی بهداشت و تغذیه چین بود.
مصرف بین المللی تخم مرغ در همان مدت زمان:
33.65 گرم در روز در اروپا
28.43 گرم در روز در آمریکا
20.56 گرم در روز در آسیا
21.45 گرم در روز در جهان
18.20 گرم در روز در اقیانوسیه (از جمله استرالیا)
93/5 گرم در روز در آفریقا
 

منبع: ژورنال بریتیش دانشگاه کمبریج

دیدگاهتان را بنویسید

نام
ایمیل
کد امنیتی
کد امنیتی
دیدگاه شما