نوبت دهی آنلاین نوبت دهی آنلاین
نوشیدن شیر در دوران شیردهی توسط مادر خطر آلرژی غذایی در کودک را کاهش می دهد

نوشیدن شیر در دوران شیردهی توسط مادر خطر آلرژی غذایی در کودک را کاهش می دهد

یک شنبه 14 دی 1399 10 نظر

کودکانی که مادرشان در دوران شیردهی نسبتاً بیشتر از شیر گاو استفاده می کنند در معرض خطر کمتر ابتلا به آلرژی غذایی قرار دارند. این نتیجه گیری مربوط به محققان دانشگاه فناوری چالمرز سوئد است که در مطالعه جدیدی در مجله علمی Nutrients منتشر شده است.
نتیجه حاصل از بررسی بیش از 500 عادت غذایی زنان سوئدی و شیوع آلرژی در کودکان آنها در یک سالگی است.
میا اشتروویک ، دانشجوی دکترا در بخش علوم غذایی در دانشگاه صنعتی چالمرز ، و نویسنده مطالعه ، می گوید.
"ما دریافته ایم كه مادران كودكان سالم یك ساله در هنگام شیردهی بیش از مادران كودكان آلرژیك یك ساله شیر گاو مصرف می كنند. اگرچه این ارتباط روشن است ، اما ادعا نمی كنیم كه نوشیدن شیر گاو یك درمان عمومی برای آلرژی غذا است." 
عوامل زیادی در پس پرده خطر آلرژی غذایی وجود دارد، که از جمله مهمترین آنها استعداد ژنتیکی هست. با این حال ، همانطور که میا اشتروویک توضیح می دهد، "رژیم غذایی عاملی است که والدین می توانند تأثیر مستقیم بر آلرژی غذایی داشته باشند."
وی خاطرنشان كرد كه حساسیت به پروتئین شیر در بزرگسالان غیر معمول است، بنابراین بیشتر زنان می توانند بدون مشكل شیر و محصولات لبنی مصرف كنند. عدم تحمل لاکتوز وقتی به وجود می آید که بدن قادر به تجزیه قندهای شیر (لاکتوز) نباشد که امری کاملاً متفاوت نسبت به حساسیت نسبت به شیر است و در این حالت محصولات لبنی بدون لاکتوز توسط بدن تحمل می شوند.
به گفته پروفسور آنسو سودی سندبرگ ، سرپرست میا اشتروویک ، یک توضیح ممکن است این باشد که شیر در رژیم غذایی مادر حاوی موادی است که بلوغ سیستم ایمنی بدن را تحریک می کنند.
"در اوایل رشد کودک ، یک پنجره زمانی وجود دارد که تحریک سیستم ایمنی بدن برای تحمل کودک به غذاهای مختلف لازم است."
وی توضیح می دهد تماس زود هنگام با میکروارگانیسم های مختلف می تواند به عنوان یک شروع برای سیستم ایمنی کودک عمل کند.
"اما امروزه با شیوع کمتری از میکروارگانیسم ها در جامعه بهداشتی تر ، مواد دریافت شده از طریق شیر مادر که توسط رژیم غذایی مادر تامین می گردد می تواند راه دیگری برای تحریک بلوغ سیستم ایمنی بدن باشد."
مطالعه میا اشتروویک اولین تحقیق مرتبط با شیر گاو در رژیم غذایی مادر با کاهش خطر آلرژی در کودکان نیست. با این حال مطالعات قبلی اغلب فقط بر اساس پاسخ های پرسشنامه بوده است  (هم از نظر عادات غذایی و هم از نظر وجود آلرژی) اما در این مطالعه داده ها و نتیجه گیری ها به طور قابل توجهی قوی تر هستند.
وی می گوید: "در این مطالعه ، ما واقعاً توانستیم میزان دریافت گزارش شده شیر و فرآورده های شیر از طریق نشانگرهای زیستی در خون و شیر مادر را در زنان بررسی کنیم. نشانگرهای زیستی دو اسید چرب تشکیل شده در معده گاو هستند که مخصوص محصولات لبنی هستند. علاوه بر این ، تمام موارد آلرژی در کودکان توسط یک پزشک متخصص در مورد آلرژی کودکان تشخیص داده شده است."
این مطالعه بخشی از یک پروژه تحقیقاتی گسترده تر است که پیرامون یک مطالعه گروهی خانوادگی بر روی 655 خانواده ای که در بیمارستان ساندربی در شمال سوئد ، طی سالهای 2015 - 2018 زایمان کرده اند.
بیش از 500 نفر از مادران حاضر در این مطالعه در هفته سی و چهارم بارداری ، یک ماه پس از تولد و چهار ماه پس از تولد، از جزئیات عادات غذایی خود گزارش داده اند. در یک سالگی ، کودکان از نظر پزشکی مورد معاینه قرار گرفتند ، و همه موارد آلرژی غذایی ، اگزمای آتوپیک و آسم مشخص شد.
بعد از اینکه مواد برای عوامل مختلف دیگر مانند استعداد ارثی یا دیگر علل تنظیم شد، محققان توانستند ثابت کنند که بین مصرف شیر و فرآورده های لبنی مادر و بروز کمتر آلرژی غذایی در فرزندان آنها ارتباط واضحی وجود دارد. .
مالین بارمن ، دستیار سرپرست میا اشتروویک ، محقق و همیار نویسنده چالمرز ، اظهار داشت: "مهم نیست كه ما چگونه داده ها را بررسی و تفسیر می كنیم ، به همان نتیجه رسیدیم." 
در زیر توضیح بیشتری درباره فرضیه های مختلف یافت می شود.
آلرژی شایع ترین بیماری مزمن است که کودکان را درگیر می کند و در سوئد و سایر کشورهای صنعتی شیوع بیشتری پیدا می کند.
چگونه شیر باعث این اثرات می شود؟
دقیقاً مشخص نیست که چرا شیر گاو در رژیم غذایی مادر می تواند خطر آلرژی کودک را کاهش دهد. به گفته محقق ارشد، مالین بارمان، چندین توضیح ممکن وجود دارد که می توانند به طور بالقوه با هم کار کنند.
"یک فرضیه این است که شیر گاو حاوی چیزی است که سیستم ایمنی بدن کودک را فعال کرده و به او در ایجاد تحمل کمک می کند. این علت هنوز ناشناخته را می توان در چربی شیر یا پروتئین آن یافت."

ترجمه توسط: هادی زراعی

منبع: ژورنال Nutrients

دیدگاهتان را بنویسید

نام
ایمیل
کد امنیتی
کد امنیتی
دیدگاه شما